NATURÁLNÍ VÍNA,

KTERÁ BAVÍ A VONÍ

"Jsme součástí přírody.

Ona bez nás dokáže žít, My bez ní ne.

Proto se k ní chováme zodpovědně."

"We are part of nature.

It can exist without us, but we can't without it;

That's why we must be responsible."


Charakter naturálních vín nespočívá pouze ve způsobu zpracování hroznů, projevuje se v něm také vinařův vztah k vinohradu, přírodě a k životu.

V naturálních vínech se tak odráží, kromě jedinečnosti každého terroiru, především snaha o souznění s přírodou.

The character of natural wine consists not only in the way of wine grapes processing, it is also influenced by the wine grower's relationship to vineyard, nature and life.

Therefore natural wine reflect a specifity of each terroir as well as an effort for a harmony with a nature.

Náš příběh

Jsme Vojta a Nikča. Hospodaříme od roku 2015 celkem na 0,5 ha vinic v oblasti Slovácka (Lužice, Mikulčice), vyznačující se pískovým a jílovým podložím.

Vinice jsou zatravněny a ošetřovány organickými preparáty. Hrozny jsou po sběru pošlapány a macerovány na slupce minimálně 24 hodin, v některých případech i 21 dní. Vína jsou spontánně kvašena bez přídavku aditiv. Zrání probíhá v dubových a akátových sudech, některé limitované edice zrají i ve skleněných demižonech. Vše je ponecháno jak na jemných, tak na hrubých kalech. Naše produkce se vyznačuje živými a lehce pitelnými víny s minimálním obsahem síry.

Že jste je ještě neochutnali? Neváhejte nás kontaktovat!

We are Vojta and Nikča.Since 2015 we have been farming 0,5 ha of vineyards in the region of Slovácko (Lužice, Mikulčice) in southern Moravia. This region is characterized by sand and clay subsoil.

The vineyards are grassy and we use organic preparations for nutrition vineyards. Once the wine grapes are picked, they are trodden and macerated on the skin at least 24 hours, sometimes even for 21 days.Wine is spontaneously fermented with ambient, no additives are used. The maturing process takes place in oak and acacia tree barrels. Some limited editions ripen in glass carbides. Naturally occuring sediment (fine and coarse) is left in the wine.Our production are characterized by vivid flavor, light wines and minimal content of sulphur.

Have not you tastes them yet? Do not hesitate to contact us!

Vojtěch a Nikola Novákovi

Velkomoravská 7/295

Lužice 696 18vo +420 608 821 156

ni +420 732 825 109

vino@voni.infoČíslo bankovního účtu:

1521456024 / 3030

Příjímáme platební karty.Aktuální vína k prodeji najdete ZDE.

Wine for sale - HERE.